85. rész – Sose lesz vége?
Azért engem nem hagyott nyugodni ez a vakcina százalékosság.
- Mondtam én, hogy az oroszt vagy a kínait kell kérni! Az orosz 92%-os! – magyaráztam anyának, meg Julcsinak a kocsiban, az Otthon felé menet.
- Kisfiam, nem kérdezte senki, melyiket akarjuk. És ha kérdezték volna, mik vagyunk mi, vakcina szakértők? Vagy gondolod, hogy Papika különbséget tud tenni a kettő között?
- Négy…
- Mi az, hogy négy?
- Hát a Pfizer, a Moderna, meg az orosz, meg a kínai. Az négy.
- A kínai még Kínában van… – szólt közbe Julcsi.
- Majd eljön az is a kis lábával, te észkombájn! Egyébként még biztos jön másik is, ki tudja, hány, ahogy a világot ismerem.
- Jaj, anya, mondd már neki, hogy hagyjon békén! Ő beszél hülyeségeket, és még neki áll feljebb! Hogy ő ismeri a világot!
Erre aztán jól megsértődtem, és nem tárgyaltam velük tovább.
Ahogy odaértünk, Julcsival már szaladtunk is befelé. De a portás bácsi elénk tornyosult. Mosolygott, de tornyosult.
- Egy pillanat, egy pillanat, fiatalok! Még megmérem a lázatokat!
- Na, neee… – kezdtem volna felháborodni, de addigra anya is odaért.
- Tessék csak, persze, persze… Gyerekek, toljátok oda a homlokotokat!
- Tudjuk – motyogtam. – Egy éve toljuk lépten-nyomon… Istenem, ennek sose lesz már vége?!
A „Nefelejcs” című novella-sorozat fő témájához kapcsolódóan, a projekt céljaival összefüggésben megvalósuló intézményenkénti önálló és közös munka eredményeként, a konzorcium a következő szakmai tevékenységet, eseményt valósította, illetve valósítja meg:
Tájékoztató az EFI/GYE „szakmafejlesztési látogatások”-ról
A projekt keretében megvalósuló Gyógyszertárak és Egészségfejlesztési Irodák érzékenyítése szakmafejlesztési látogatás formájában valósult meg.
A program során a projektben foglalkoztatott kontaktmenedzser keresi fel az együttműködő Gyógyszertárakat és EFI irodákat. A konzorciumi városok környezetében lévő régiókat céloztuk meg. Így az Észak-keleti Régióból, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyék, a Dunántúlon pedig Győr-Moson-Sopron és Fejér megyék településein lévő gyógyszertárakat és EFI irodákat. Figyeltünk a települések méretére is, így megyeszékhely és 2 500 fő alatti kistelepülés is van a projektben.
A szakmafejlesztési látogatás során a résztvevők a demenciával kapcsolatos tanácsadói szerepkörükhöz kapnak támogatást, megismerve az INDA (Interprofesszionális Demencia Alapprogram) pályázat keretében megvalósított szakmafejlesztés eredményeit és elkészült anyagait.
Fagyöngy Gyógyszertár Tét
A mai napon Téten egy másik gyógyszertárat is meglátogatott kolléganőnk. A gyógyszertár vezetője kedvesen fogadta őt, bemutatta a kollégáit, megmutatta a patika felépítését, beszélt a munkájukról és a hozzájuk járó betegekről. Elmondta, hogy a forgalmuk jelentős részét a visszajáró betegek és családtagjaik jelentik. Gyakran fordulnak a patika munkatársaihoz tanácsadásért és kikérik a véleményüket. Nagyon pozitív, bizalomkeltő és nyugodt benyomást tett kolléganőnkre a gyógyszertár. A gyógyszerkiadó ablakok megfelelő távolságra voltak egymástól, így a szakdolgozókkal folytatott beszélgetést a többi bent tartózkodó ember nem hallhatja, ezáltal bátrabban kérdeznek a betegek akár önmagukról akár családtagjukról van szó. Az INDA I, II projekt bemutatását követően elbeszélgettek a jövőbeni együttműködés lehetőségéről. A vezető gyógyszerész szívesen csatlakozna a demencia barát gyógyszertárhoz.